Tragjedia e përmbytjeve në Greqi/ Gjendet trupi i një shqiptari të vdekur, ja kush është

Greqia ka kaluar ditë të vështira këtë javë nga përmbytjet dhe moti i paparashikueshëm, i cili mori me vete çfarë gjeti.
Më shumë se 17 viktima janë shënuar nga përmbytjet, por sikurse e dimë në Greqi ka shumë emigrantë shqiptarë dhe nuk kanë kaluar as ata pa u prekur.
Rasti më tragjikë është i 29-vjeçarit Petro Koleci që rezultonte i zhdukur prej ditësh.
Mediat greke kanë lajmëruar se është identifikuar viktima e gjetur mes shkatërrimeve të përmbytjes dhe ai është Petro Koleci nga Saranda.
Për më shumë ju sjellim më poshtë edhe videon: