JA ARSYEJA E VEÇANTË PSE INTERI MUND T’A FITOJË TITULLIN E SERIE -A

Mauro Icardi Inter Esultanza Gol Goal celebration Milano 20-08-2017 Stadio Giuseppe Meazza Calcio Serie A Inter - Fiorentina Foto Image Sport / Insidefoto

Për të fiituar nevojitet cilësia e interpretuesve, por ndonjëherë zemra, dëshira dhe dëshira mund të bëjnë shumë më shumë, mund të bëjnë mrekullinë, shkruan Telesport.

Është pikërisht kjo që po ndodh me Interin e Luciano Spalletti. Zikaltërit ndodhen në vend të dytë të klasifikimit, falë një Mauro Icardi të jashtëzakonshëm, me 13 gola në po aq ndeshje, si dhe falë një reparti mbrojtës të pakalueshëm, me vetëm 9 gola të pësuar.

Por këto nuk janë të gjitha virtytet e Inter, që po shkëlqen mbi të gjitha falë një shpirti sacrifice që po përfshin që të gjithë në skuadër, dhe që dëshmohet nga një fakt i pamohueshëm.

Mesatarja e kilometrave të përshkuar nga ana e skuadrës zikaltër në çdo ndeshje është plot 111.167, më e larta në Seria