Dëshmia ekskluzive/ Trondit shoku i burgut: Ja kush e vrau Florencin! Ata tentuan 2 herë t’më eleminojnë! (foto)

Një mik i Florenc Beqirajt, 23-vjeçarit që u masakrua barbarisht për vdekje në burgjet franceze ka shokuar me dëshminë e tij tronditëse. Ai rrëfen si është njohur me shkodranin, i cili ndërroi jetë pak më parë, e zbulon ekskluzivisht për ShkodraNews se kush janë sipas tij autorët e këtij krimi të rëndë.
Ja dëshmia e tij e plotë:
Me vllain tem Florencin jena taku ne paraburgim ne France ,kena nejt ne afer me dhoma ,un te dhoma nr 1, Florenci te dhoma nr 3 . 11 dite kam nejt me Florencin djal ari i qet i dhanun shum mas familjes, djal o zot zgjatja jeten , Vllain tem Ken tentu me myt te burgosurit Arab, Policia arabe ka mrojt arabt kriminela ,pse nuk i hap kamerat e siguris policia osé prokuroria ,
Te dhoma nr 3 dhoma e Florencit kamra i ka filmu se kush ka hy e dal prej asaj dhome osé ne at dhome qe ken gjet Florencin ne gjendje kritike per jeten , Policia dhe prokuroria te hapt kamerat e asaj date qe ka nodh ngjarja .