Befason Haradinaj: Ja çka i bëra Mogherinit në Bruksel para pak dite

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka folur rreth vizitës së tij në Bruksel dhe bisedat me Shefen e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini. Thotë se i ka dërguar mesazhin se Kosova nuk mund të vazhdojë në një gjendje të tillë.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se në takimin e fundit që pati në Bruksel, ka insistuar që pjesë e dialogut në mes Kosovës e Serbisë, të jenë edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni videon: